میخک های باتوم نما

15/12/2009 at 12:56 am Leave a comment


؛سردار علی فضلی، فرمانده سپاه سيدالشهدا ‌استان تهران: “تدابير ما تدابيری فرهنگی است، قصد داريم در اين روز(16 آذر) به‌خصوص در استان تهران گل هديه دهيم.”
ابتدا خبر بالا را در لا بلای خبر ها خواندم یاد روزهایی از انقلاب 57 افتادم که مردم شاخه های گل میخک را در لوله های تفنگ سربازان قرار میدادند و چقدر عجیب بود که سربازان وظیفه در آن روز وظیفشان کتک زدن تظاهر کنندگان در هر شرایط و هر زمان و مکان نبود .خبر های 16 اذر را در تهران و شهرستانها مرور میکردم و ده ها فیلم در اینترنت بازهم درگیری ها شعارها و خشم دانشجویان را نشان منعکس میکردند دانشجویانی که از این که پول نفت مملکتشان خرج کتک زدن آنها در خیابانها میشود شعار ساخته اند آنها از جیب خود اسکناسهای بی ارزش 1000 تومانی را بالای سر گرفته و به نیروهای لباس شخصی نشان میدهند پیام روشن است برادر بسیجی مادیات جلوی چشمانتان را گرفته .
همین موقع یکی از دوستانم از ایران زنگ میزند عباس است ماهها است که از او خبر ندارم و میدانم که در دبی زندگی میکرده قبل از هر حرفی میگوید :توی عمرم این همه نامردمی ندیده بودم ! اول فکر فغان او از ان است که سبز پوشان معترض جواب گل میخک نیروهای سرکوب را با قلوه سنگ داده اند که عباس دم از نامردمی میزند ولی آنچه برایم تعریف میکند را در هیچیک از فیلمها ندیده بودم . از جو رعب و وحشتی که ده ها هزار نیروی لباس شخصی در خیابانها ایجاد کرده بودند میگوید و از این که هیچ کس حق نداشته حتی به بهانه بستن بند کفش در خیابانها بایستد مگر نه نوازش ده ها ساقه گل محمدی را بر بدنش حس خواهد کرد با این تفاوت که شاخه گلهای مذکور در اثر استفاده زیاد از یکی از مشتقات نفتی به نام کود شیمیایی به باتوم های کلفت و درد ناک تبدیل شده است . از این که دوستان گل نواز بسیجی مانند الگو های خود شهید همت و باطبی عطر گل یاس را به همراه ندارند آنها اسپری فلفل حمل میکنند و حتی حرمت موی سپید مادران و پدران معترض هم جلودار اطاعت از فرما نهای خوانده شده در گوششان نیست .
دوست عزیزم میگوید تا به حال ندیده بودم که عده ای به این شدت و این قدر وحشیانه به قصد کشت مردم را در خیابانها مورد عنایت قرار دهند و خشونت را در سرازیری یک جاده یکطرفه رها کنند . یاد اصطلاح ترمز بریده ها در جبهه ها افتادم و فکر کردم فاصله این ترمز بریده ها با آنها که ترمز بریده خود را روی میدان مین امتحان میکردند از زمین تا به کجا است … فلک …
دوست خوبم عباس در مدت پنج شش ماه گذشته در ایران نبوده و فقط از روی کنجکاوی به خیابان رفته تا ببیند این معترضین چه کسانی هستند و به چه کسی لباس شخصی میگویند . عباس میگفت به چشم خود دیده که نیروهای لباس شخصی حتی نیروهای معمولی انتظامی را هم در صورت مقاومت از ضربات شاخه های گل خود ! بی نصیب نمیگزاشتند . عباس تا ساعت 8 شب در خیابان بوده و بارها به بهانه های مختلف ضربات باتوم را نوش جان کرده بود .
سری به خبرگزاری دولتی پارس میزنم خبر ها ی صفحه اول و دوم و سوم نشان از آرامش کامل و تسلت کامل حکومت بر مملکت دارد
شهر در امن و امان است و دکان گل فروشی ها پر از گل میخک ، گلهای میخکی که عطر دروغ میدهد.

Advertisements

Entry filed under: Uncategorized.

آقای قالیباف بدون پاچه خاری هم میشه حرف زد !! این دوستان کمی آشنا به نظر میرسند

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تعداد بازدید

  • 75,868 بازدید

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 53 other followers

آخرین نظرات


%d bloggers like this: