سخن من با شما هموطنی است که از سفیر یک کشور به دلیل خدمات او تشکر میکنید،

17/03/2010 at 5:45 am Leave a comment


نیازی به تشکر نیست !

در رابطه با آگهی نامه تشکر بعضی از هموطنان منتشر شده در جراید فارسی زبان

عکسی که در این مطلب میبینید در خیابانهای مکزیکو سیتی گرفته نشده،
شخصی که در عکس مشاهده میکنید جزو باند تبه کاران قاچاق مواد مخدر در کلمبیا نیست !
. این خیابان یکی از خیابانهای مرز افغانستان و ایران هم نمیتواند باشد
.. … اینجا سنگ فرش پیاده رو یک از خیابانهای تهران است و فرد مورد نظر یک ایرانی است که فقط چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری در تهران به ضرب گلوله مستقیم در سر،جان شیرینش را از دست داده.
ای کاش آلبومی از صد ها عکس و فیلم مشابه با تصویر فوق وجود نداشت و ای کاش او و ده ها و ده ها شهروند تهرانی و شهرستانی به جای جان دادن در کف خیابانها، مانند من و شما این شانس را داشت که در کشوری نفس بکشد که صدای اعتراض مردم را سفیر گلوله های سربی در فضا همراهی نمیکند.

سخن من با شما هموطنی است که از سفیر یک کشور به دلیل خدمات او تشکر میکنید،. شما هموطن عزیز میدانید که حکومت حاکم بر ایران نوع منحصر به فردی از جمهوری است که زیر چتر قوانین اسلام پایه ریزی شده ، دینی که در آن به استناد آیات قرآن کشته شدن یک بی گناه را معادل کشته شدن تمام عالم دانسته است، دینی که در آن حتی پروردگار حق بخشش حق الناس را از خود سلب کرده و دروغ را گناه کبیره و گناه کبیره را با رفتن به جهنم در ارتباط مستقیم میداند.

تصویر منتشر شده در این مقاله ، تصویر یک ایرانی است که به ضرب گلوله کشته شده است او یک فرد عادی از مردم کوچه و بازار است، شاید اگر او یک قاضی دادگستری جمهوری اسلامی بود دستگاه عریض و طویل اطلاعاتی در ایران هزاران بار قاتل و حتی آمرین به قتل او را پیدا کرده بود و حتی تا به حال عوامل این جنایت در یکی از خیابانهای تهران با جرالثقیل و طناب اعدام شده بود. اگر جسد روی زمین در این عکس متعلق به انسان با نفوذی در دستگاه حکومتی بود برای او مراسمی در خور توجه برگزار میشد و شاید او را شهید میخواندند . ولی او تنها یک شهروند معمولی کوچه و خیابان شهر تهران بوده است که در روزهای بعد از انتخابات در تهران در خیابانهای تهران راه میرفته، هیچ کس نمیداند که او واقعا جزو معترضین بوده است یا خیر ، و لابد خانواده او هم نباید زیاد برای او گریه و زاری کنند و مراسم ختم و چهلم هم بهتر است در خانه و در پشت درهای بسته انجام شود تا کسی خبر دار نشود که گلوله ای سرگردان به مغز او اصابت کرده !! . شاید اگر نام فامیل او روح الامینی بود حداقل مراسمی درخور در مسجد صدا و سیما برای او هم برگزار میشد،
او یک فرد عادی است شهروندی درجه چهار و یا پنج که از حقوق مساوی با دیگران برخوردار نبوده است و حتما کشته شدن یک فرد عادی خیلی هم برای دولت خدمت گذار آقای احمدی نژاد مهم نباشد خصوصا که او احتمالا به او رای نداده است .

شاید او به خیال واهی فکر کرده است که اگر در انتخابات شرکت کند و کاندیدایی غیر از احمدی نژاد را انتخاب کند وضعی بهتر خواهد داشت. او احتمالا حتی به افزایش حقوق های قبل از انتخابات هم دل نبسته بوده، و شاید پیش گویی میکرده که این افزایش حقوق هم دروغی دیگر است. دروغی از جنس دروغهای غیر قابل انکار انتخاباتی ! از جنس هاله نور و یا دروغهایی با اعتباری به مراتب بیش از مدارک دانشگاه آکسفورد !!. نمیدانم چرا هر وقت نام دروغ میآید یاد گناه کبیره در اسلام میافتم و مسئولینی که روزی چند بار آیه الرحمان را در نماز های خود زمزمه میکنند و در آن از خداوند خود میخواهند که انها را به راه راست هدایت کند و نه راه آنها که از مغضوبین هستند آنها از خدای خود میخواهند که آنها را به حال خود رها نکند!. بر اساس تعالیم اسلام اگر نظر خداوند از کسی برگردد کم کم وجدان او رنگ میبازد و چنین آدمی به راحتی ممکن است در خیابان جان مخالفین خود را بگیرد و دفاع از جنایت و حق کشی روانش را آزار ندهد.

ایرانی نگون بخت تصویر بالا هم مانند من و شما عقیده داشته است که «جان شیرین خوش است» ولی شاید در دوران دانشگاه درس ادبیات را زیاد جدی نگرفته بوده تا بداند که «جان» داریم تا «جان» شاید او نمیدانسته که در کشورش در کشور من در کشور شما ایران، شیرینی جان یک انسان با آنچه از افکار او تراوش میکند رابطه مستقیم دارد. و فقط جان کسانی شیرین است که منافعشان به منافع از ما بهتران گره خورده است.

این ایرانی نگون بخت حتما خیلی بد شانس بوده که در مسیر گلوله های افراد ناشناس! قرار گرفته است و مثل ده ها ایرانی نگون بخت دیگر هم گلوله درست به سر او اصابت کرده است! ولی من و شما آن قدر بخت و اقبال داشته ایم تا در دوره ای زندگی کنیم که لحظاتی اینچنین به اشاره یک انگشت روی دکمه دوربین دیجیتال برای همیشه در تاریخ ثبت شود و به دست من و شما برسد تا شاید وجدان خفته در پس منافع اجتماعی مان را تلنگری باشد .

جان شیرین این هم وطن ایرانی از او گرفته شده است و هیچ کس نمیتواند این صحنه را انکار کند نه آقای موحدی به عنوان نماینده دولت احمدی نژاد و نه من به عنوان نویسنده این مقاله و نه شما به عنوان امضا کننده نامه تشکر از سفیر . فراموش نکنیم که این ایرانی که در عکس نقش بر زمین شده می توانست یکی از اقوام نزدیک من و یا شما باشد.

ابراهیم نبوی در یکی از یاد داشتهای خود سالها پیش نوشته بود که او از عکسهای بزرگ متنفر است چرا که عکسهای بزرگ رهبریان و حاکمان یک مملکت بر در و دیوار بوی دیکتاتوری را در فضا پخش میکند. به عبارتی نصب عکسهای بزرگ بر در و دیوار نوعی تشکر از مقامات مملکتی است !. دوست دیگری اشاره میکرد که از آگهی های تشکر بزرگ و کوچک در جراید متنفر است . چرا که آگهی های بزرگ تشکر از مسئولین مخصوص جوامع دیکتاتور زده ای مانند ایران است که مسئولین آن با کوچکترین انتقادی دستور سرکوب میدهند و به آگهی های بزرگ و کوچک تشکر دل بسته اند.

من شخصا از نمایندگان دولت ایران انتظار ندارم در تظاهرات اعتراض به کشته شدن افراد بیگناه در خیابانهای تهران شرکت کنند چرا که چنین کاری عکس العملهای جبران ناپذیری برای او در بر خواهد داشت. من از آقای موحدی و همکاران ایشان انتظار ندارم که در مصاحبه های رادیویی خود حتی به گلوله های بی جانی که جوانان ایران زمین را نقش بر زمین کرده اند لعنت بفرستد! چرا که احتمالا حتی توهین به گلوله های سربی در چنین مواردی میتواند باعث شود که رزومه ایشان در آینده نام کشورهای کم اهمیت تری از استرالیا را به خود ببیند. به طور کلی این انتظار یک انتظار نا بجا ست که از یک فرد حکومتی در حد سفیر بخواهیم شغل و آینده و روابط گرم و با ارزشی را که سالها برای آن زحمت کشیده است با یک انتقاد و یا با اشاره به یک حقیقت به باد دهد!. حتی اگر دفاع از حق و حقیقت یکی از مبانی اصلی دینی باشد که او همه چیز خود را از آن میداند. حتی اگر دفاع از حق به قیمت هزینه کردن جایگاه اسطوره های اصلی این دین مانند امام حسین باشد. در تمام مدت عمرم خوانده ام و شنیده ام که امام سوم شیعیان جان خود و خانواده خود را فدا کرد تا از حق دفاع کند و فکر میکنم که چه عجوزه ای است این سیاست، از یک طرف برای امام حسین سینه میزنیم و بر مظلومیت و حقانیت او میگرییم و از طرفی وقتی به جسد بی جان یک مظلوم در کف خیابانها برخورد میکنیم از کنار آن رد میشویم تا نکند کف کفشهایمان به خون او آلوده گردد.

نمیدانم آیا اگر آقای موحدی یک بار هم که شده سری به کمپ ایرانیان در بند که به عنوان پناهنده به این کشور آمده بودند سر زده اند یا نه . و نمیدانم حتی اگر این کار را هم کرده بودند از ایشان تشکر میکردم یا نه.
و یا نمیدانم که مردم آمریکا برای تلاشهای رئیس جمهور آن کشور در آزادی زندانیان آمریکایی در کشورهای مختلف برای او کارت پستال میفرستند یا نه .فقط هنوز به فکر جانهای شیرینی هستم که در ۸ ماه اخیر و حتی قبل از آن به یک اشاره گرفته شده و هنوز باور نمیکنم یک نفر بتواند در روز ده ها بار سر بر سجده بگذارد و از خدای خود طلب مغفرت کند ولی از حق کشی های مسلم و انکار ناپذیر ثبت شده به عنوان حادثه ! یاد کند .

هنوز نمیدانم جان یک ایرانی بی گناه با ارزش تر است یا ارسال یک کرم خاکی به فضا ، هنوز نمیدانم اگر آقای سفیر کارمند سفارت ( و وزارت خارجه ) نبودند چه شغل دیگری را میتوانستند برای امرار معاش خود انتخاب کنند .

به هر حال باید از ایشان تشکر کرد و قدر دانی که در مواردی در جمع چند نفره ایرانیان ظاهر شدند و باید از ایشان تشکر کرد که کارمندان زیر دست ایشان مانند کارمندان سفارت فرانسه به مردم حمله نکردند و صد البته جا دارد در این جا نامی از نماینده ایران در کشور بلژیک که به حمایت از حق برای همیشه نان دولت ایران را بر شکم زن و بچه اش حرام کرد برده نشود ! چرا که او نام خود را برای همیشه در تاریخ ثبت کرده و در چنین مواردی دیگر نیازی به تشکر نیست.

یک ایرانی ( امضا محفوظ )

Advertisements

Entry filed under: Uncategorized.

کودتاچیان اقدام به انتشار چند کتاب کرده ان د تا تجربیات خود را در اختیار سایر دوستان ب گذارند. کودک درون خبرنگار عقده ای در سیدنی

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تعداد بازدید

  • 75,693 بازدید

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 53 other followers

آخرین نظرات


%d bloggers like this: