از اعراب عقب نبودیم اگر….. !

01/02/2012 at 9:44 am Leave a comment


امارات متحده عربی ، طی 15 سال بهترین خط هوایی دنیا را راه اندازی کرده است و نه تنها میلیاد ها دلار سود خالص نصیب کشور امارات شده بلکه به لطف تبلیغات آن میلیونها نفر مردم سراسر جهان که از این خطوط استفاده میکنند نام امارات متحده عربی را در جهان به شهرت رسانده است. همین سیاستها باعث شده که هزاران میلیارد دلار سرمایه در کشوری به اندازه کف دست سرازیر شود و منافع ملی مردم آن چنان تامین گردد که اگر امروز نفت را هم روی آنها ببندند میتواند شکم جمعیت خود را از راه صنعت توریست سیر کند . وضعیت کشورهای کویت و قطر و عربستان سعودی هر یک از دیگری بهتر است به شکلی که اقتصاد این کشورها با وجود جمعیت کمتر و نیروی انسانی غیر ورزیده تر از ایران از هر نظر اقتصادی پیشرفته تر از ایران را برای خود دست و پا کرده اند . ذخایر عربستان سعودی که همیشه دو برابر ایران بوده است در مدت 30 سال گذشته خیلی بهتر از ایران در جهت منافع ملی آن خرج شده و امروزه عربستان در عین حال که برچسب نوکری آمریکا را بر پیشانی دارد ولی به آمریکایی ها باج هم نمیدهد . قدرت اقتصادی و شیرهای نفت آنها به شکلی مشخص به عنوان اهرم فشار میتوانند استفاده شود .

کشور قطر در یک حرکت صد ها میلیارد دلار از زخایر مشترک ایران و قطر بیش از ایران برداشت داشته کرده است . جهت اطلاع شما با 100 میلیارد دلار میتوان 30 بار پالایشگاهی به بزرگی پالایشگاه آبادان را از ژاپنی ها خرید !‌
کشور ایران افتخار استفاده از شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را از روز اول به رخ کشورها عربی کشیده است و همواره در طی سی سال گذشته این کشورها را نوکران آمریکا خوانده است ولی نتیجه آن که تا به حال نشنیده ایم که دختران عرب را به ایران قاچاق کنند و یا 10 ها هواپیما شیوخ عرب را برای خرید از بازارهای ایران راهی این کشور کند
در مقابل شعار نه شرقی نر غربی ما به شعار بی رمق “نه غربی نه غربی قربونت هر چه شرقی” تبدیل شده است به شکلی که کم کم خریدن سنگ قبر و دسته بیل و جا نماز و تسبیه ساخت چین در شهر های ایران خنده دار به نظر نمیرسد .
بدون شک نوکری یک کشور بیگانه برچسبی ننگین است ولی این ننگ از تحمل تجارت یک طرفه ناموس ایرانی به کشور های عربی بد تر نیست ! آنان که با سوء مدیریت خود کشور را در زمینه اقتصادی در سراشیبی سقوط انداخته اند به چه چیز مفتخرند. به آنان که در مقابل سیاستهای آمریکا قد علم کرده اند و به آن مفتخرند باید آفرین گفت ولی روی دیگر سکه بی لیاقتی در همه زمینه ها و درجات مدیریتی در کنار وابستگی به کشور روسیه است که در زمینه دشمنی با ایرانیان روی تاریخ را سیاه کرده است .
ده ها سفر و ملاقات بین رهبران درجه اول ایران و روسیه در طی سالهای گذشته به چه معنا است . چرا خاتمی به عنوان رئیس جمهور ایران در دوره ریاست جمهوری خود از یک سلام و علیک معمولی با نماینده آمریکا در راهروهای سازمان ملل منع میشود ! ولی آقای پوتین در سفر خود به تهران شانس و موقعیت ملاقات با مقام رهبری را پیدا میکند !. این همان روسیه است که در طی تاریخ عملا کشور ما را اشغال کرده و قرارداد های ننگین ترکمنچای و ….. را به کشور ما تحمیل کرده بود . در مقابل آمریکای جنایتکار! استعمار گر ! دجال ….. هرگز قسمتی از خاک ایران را اشغال نکرده است و هرگز باعث جدایی بخشی از خاک وطن نگشته است در مقابل این روسها بودند که آذربایجان و قسمتی از ترکمنستان را از خا ک ایران جدا کردند تا نقشه کشور ما شکل گربه ای ملوس و نازنازی را به خود بگیرد . بدون شک کودتای 28 مرداد لکه ای است که بر دامان آمریکا باقی خواهد ماند ولی فراموش نکنیم که وزیر امور خارجه آمریکا به دست داشتن آمریکا در این کودتا اعتراف کرده و از ایرانیان در این زمینه دلجویی کرد ای کاش آقای پوتین هم در هنگاه ملاقات با آیت الله خامنه ای از جدا کردن آذربایجان از ایران اظهار پشیمانی میکرد تا کمی دلمان خنک شود . البته نباید نادیده گرفت که روسیه از حامیان اصلی رژیم عراق در هنگاه جنگ با ایران بود و این روسیه بود که افغانستان کشور برادر و مسلمان ایران را بدون هیچ دلیلی برای مدت 8 سال در اشغال داشت . و این همان روسیه ای است که سهم ما از دریای خزر در زیر نفوذ او به 13 درصد رسید ! و در مقابل از داشتن انرژی عیته ای در ایران حمایت کرد !

این انرژی هسته ای که حق مسلم ما است ! چقدر ارزش دارد !

تکنولوژی که دولت مردان ما در ایران به دست یابی به آن مینازند مربوط به دوره کفتر علی شاه قاجار است!! . فراموش نکنیم که غربی ها 67 سال پیش بمب اتمی خود را بر سر هیروشیما ریختند و آن زمان که پدر ها و مادر های ما دوران کودکی را طی میکردند اورانیم را تا 99 درصد غنی سازی میکردند . !!
همین غربی ها در جنگ جهانی دوم از ناو هواپیما بر استفاده میکردند !و صنایع دفاع در آن کشورها بدون وابستگی به هیچ کشور خارجی !!! و به شکل 100٪ مستقل اداره میشد نه آمریکایی ها از انگلستان در طی جنگ جهانی دوم قطعه و سلاح میخریدند و نه ژاپنی ها از روسها هواپیما وارد کرده اند !
بنا بر این آنچه سیاست مداران ما بر آن پافشاری میکنند و بهای سنگینی را به مردم ما تحمیل کرده اند تکنولوژی 70 سال قبل است.
فراموش نکنیم که مخالفت با سیاستهای غرب در منطقه توسط ایران برای ما هزاران میلیارد دلار آب خورده است !
شاید عدد هزاران میلیارد دلار روی کاغذ به نظر نیاید ولی با این پول میتوان صحرای کویر لوت ایران را به دریا تبدیل کرد ! یا این میزان سرمایه میتوان تمام انرژی مورد نیاز در ایران را از انرژی خورشیدی تامین کرد بدون سوزاندن یک قطره نفت ! و یا نیاز به انرژي هسته ای !
مجموعه زخایر انرژی و معادن ایران با هیچ یک از کشورهای عربی قابل مقایسه نیست در مجموع میتوان ادعا کرد زخایر نفت و گاز و مواد معدنی ایران در مجموع از عربستان سعودی نیز بیشتر است ! و لازم به توضیح نیست که از نظر نیروی انسانی ما بار ها از عربستان سعودی و امارات جلو تر هستیم .
بنا بر این اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود امروز این مقاله بر روی کاغذ یک هفته نامه فارسی زبان در استرالیا منتشر نمیشد .
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود امروز ریال ایران را میتوانستیم در بانک های استرالیا مستقیم تبدیل به دلار کنیم
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود شهرت هواپیمایی هما جایی برای قد علم کردن هواپیمایی امارات باقی نمیگزاشت
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود 5 میلیون ایرانی در کشورهای جهان زندگی نمیکردند
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود 16 میلیون پرونده قضایی در کشور من و شما طی یک سال تشکیل نمیشد
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود هر روز مجبور نبودیم نرخ برابری پول ملی کشورمان را با پول آمریکای جهانخوار !! مقایسه کنیم
اگر مدیریت آگاهانه بر کشور من و شما حاکم بود …… ….. از طرفی :
کشورهای عربی خلیج پارس نمیتوانند به صنایع فضایی خود افتخار کنند ولی در عوض پدران و مادران عرب شرمنده شکم گرسنه فرزنان خود نخواهند بود .
کشورهای عربی خلیج پارس نمیتوانند به صنایع موشکی خود افتخار کنند ولی درعوض مردم عرب زبان این ناحیه با سلام وصلوات از هواپیمای ملی کشور خود استفاده نمیکنند .

کشورهای عربی خلیج پارس نمیتوانند به ضد آمریکایی بودن دولت مردان خود افتخار کنند ولی در عوض ننگ رابطه دوستانه با کشور روسیه را هم یدک نمیکشند!

Advertisements

Entry filed under: Uncategorized.

قربون مدیران اقتصادی کشور عزیزم برم که همه چیز رو به حالت اول برگردوندن مقایسه واقع بینانه قدرت نظامی آمریکا و ایران

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تعداد بازدید

  • 75,868 بازدید

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 53 other followers

آخرین نظرات


%d bloggers like this: