اگر فقط به حرف مارلون براندو گوش کرده بودیم

27/05/2012 at 1:33 am Leave a comment


مذاکره با آمریکا در راس رقابت بین گروههای مختلف در ایران قرار گرفته و هر گروه در تلاش است که این افتخار را به نام خود رقم بزند.

فیلم به یاد ماندنی پدر خوانده پر است از دیالوگهای بی نظیر یک از آنها مربوط به هنرپیشه اول فیلم در نقش پردخوانده است که خطاب به فرزند خود میگوید : “سعی کن دوستان خود را نزدیک به خود نگه داری و دشمنانت را نزدیکتر “
در تمام مدت بعد از انقلاب 57 از هیچ فرصتی برای فحاشی به آمریکا و غرب رویگردان نبودیم ، و هر شکست و عقب ماندگی را به توطعه های دشمن بزرگ نسب دادیم. نتیجه این دشمنی ها و دور نگه داشتن دشمنانی مانند آمریکا از خود چراغ سبز آمریکایی ها به صدام و جنگی بود که معادل 50 سال در آمد نفتی و یک میلیون جان را به باد فنا داد . با این حال بعد از جنگ هم از دشمنی آشکار و پنهان باآمریکا و متحدانش دریغ نکرده و روز به روز این قدرت برتر نظامی و اقتصادی دنیا را به همسایگانمان نزدیکر کردیم. عراق ،بحرین ،امارات، عربستان ، قطر و کویت هر یک در اثر حمایتهای آمریکا به غولهای اقتصادی منطقه تبدیل شدند و با دلارهای نفتی خود زیر حمایت پرچم آمریکا با تمام قوا در برابر منافع ایران در منطقه موضع گرفتند .در اثر این دشمنی ها صد ها میلیارد دلار از منافع ملی ما در جهان دود شده و به هوا رفت . جالب آن که همین کشورهای عربی در کنار دوستی با آمریکا همواره نام خود را به عنوان حامیان فلسطین و دشمنان اسرائیل بر سر زبانها نگه داشتند . به عنوان مثال در تمام مدت جنگ ایران و عراق این صدام حسین بود که دشمن شماره یک اسرائیل در جهان به شمار می آمد و ایران بدون داشتن هیچ نوع رابطه با اسرائیل و آمریکا در جهان به همواره در این مسابقه مقام دوم را از آن خود کرده بود . اگر به جای فحاشی و دشمنی کردن با آمریکا ، این کشور دشمن را در کنار خود نگه میداشتیم امروز شاهد مهاجرت بیش از 100 هزار تحصیل کرده از ایران نبودیم ( تصور کنید جمعیت حاضر در استادیوم آزادی را وقتی که از جمعیت موج میزند حال تصور کنید هر سال معادل یک ساتادیوم آزادی جوانهای تحصیل کرده از ایران برای همیشه به خارج از کشور مهاجرت میکنند )

دشمنی رو به رشد کشورهای منطقه باعث شد که سودای اتمی شدن را زمانی در سر بپرورانیم که این موضوع دیگر از مد افتاده بود و فقط بهانه ای به دشمنان دور مانده از خود دادیم که با اعمال تحریمها هر روز منافع ملی ایران را بیش از پیش نشانه بگیرند به آنها فرصت دادیم که سنگر های جبهه نبرد را یکی یکی تسخیر کنند و در حالی به نشستن پشت میزهای مزاکره تن دادیم که پشتمان به دیوار و دستمان خالی است .
در خبر ها خوانده ایم که آمریکا در حالی که با مقامات ایرانی در حال مذاکرات آشکار و پنهان است ولی بازی شطرنج سیاست در مقابل ایران رابه خوبی یاد گرفته است . آنها در حالی که جنگنده های فوق مدرن اف 22 خود را در امارات مستقر کرده اند و تعداد ناوهای خود را در خلیج پارس به حد اکثر رسانده اند هر روز فشارهای اقتصادی را بر ایران تنگ تر میکنند تا پای میز مذاکره امتیازهای شیرینتری را از دشمن دشنام گوی دیرینه خود بستانند . آمریکا با استفاده از قدرت و نفوذ خود کشورهایی مانند ژاپن ، کره ، متحدان اروپایی و حتی هندوستان را مجبور کرده است که خرید نفت خود از ایران را کاهش داده و در بسیاری از موارد آن را با نفت عربستان و عراق جایگزین کرده اند .
در تمام این مدت اگر سیاستمداران ما فیلم پدر خوانده را درست نگاه کرده بودند و به حرف مارلون براندو گوش کرده بودند شرایط زندگی در ایران به گونه ای دیگر بود
شاید اگر به جای دشمنی با آمریکا ، این کشور قدرتمند را مانند کشورهای عربی نزدیک به خود نگه میداشتیم امروز نه جنگ هشت ساله را تجربه کرده بودیم و نه مجبور بودیم بله قربان گوی کشورهایی مانند روسیه باشیم که دشمنان واقعی تاریخی مردم ایران به شمار میایند.
دیگر فرق نمیکند چه کسی برنده مسابقه آشتی با آمریکا باشد ، آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت ..

Advertisements

Entry filed under: Uncategorized.

Ann Max Amini Persian Comedian in Australia , Dont Miss قیمت دلار همین الان به ۴۳۴۰ تومان رسید

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تعداد بازدید

  • 75,693 بازدید

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 53 other followers

آخرین نظرات


%d bloggers like this: